Відбулося засідання ради Спілки пасічників України

      14 травня 2016 року відбулося засідання ради Спілки пасічників України. Рада розглянула і ухвалила такі рішення:

1. Рекомендувати IX позачерговому зїзду Спілки пасічників ухвалити нову редакцію статуту Спілки.

2. Укласти угоду про співпрацю з Національним еколого-натуралістичним центром (НЕНЦ) учнівської молоді (дир. Вербицький В. В.) і рекомендувати місцевим організаціям Спілки вступити у шефські стосунки з відповідними територіальними центрами з метою виховання і підготовки майбутніх пасічників з числа учнівської молоді.

3. Спільними зусиллями організувати і провести 26-28 червня 2016 року спільно з НЕНЦ і на їх базі (вул. Вишгородська, 19) IВсеукраїнський фестиваль молодого меду, до участі в якому запросити молодих пасічників віком до 30 років. Провести в рамках фестивалю всеукраїнський конкурс «Юний пасічник» серед учнівської молоді 12-14 років, переможців якого направлять на міжнародний конкурс юних пасічників.

            4. Затвердити Положення про почесні відзнаки, нагороди і звання Спілки пасічників        України, встановивши такий їх перелік:

знак:         Юний пасічник України

                  Молода надія пасічництва

                  Королева пасіки

                  Пасічницька династія

                  Пасічницька слава I, II,III ступенів

звання:      Краща пасіка України

                  Краща організація Спілки

                  Пасічник року

                  Почесний пасічник України

нагороди: Почесна грамота Спілки

                  Диплом Спілки

                  Орден Прокоповича.

5. Для здійснення обєктивного, безпристрасного, авторитетного, фахового вибору кандидатів на вшанування відзнаками, званнями і нагородами Спілки обрати Номінаційний комітет СПасУ у складі:

                     1. Дяченко П. К. – голова

                     2. Соломка В. Ф.

                     3. Лосєв О. М.

                     4. Корж В. М.

                     5. Гайдар В. А.

                     6. Староконь С. І.

                     7. Сушко Т. Г.

Доручити складу Номінаційного комітету підготувати проект Положення про нього і затвердити на наступному засіданні ради Спілки.

6. Прийнято до відома інформацію віце-президента А. В. Бажина про підготовку

делегацій Спілки до участі у Всепольських днях меду (2-4 вересня 2016 р.) і XXIКонгресі Апіславії (Алмаати, 14-18 вересня 2016 р.).

7. Заслухали інформацію президента Спілки В. Стретовича про здійснювану роботу в період від попереднього засідання ради.

Наступне засідання ради заплановано на вересень 2016 року.

                                                                     Виконавча дирекція

 

Відбувся IX з’їзд Спілки пасічників України

 

      14 травня 2016 року відбувся IX (позачерговий) з’їзд Спілки пасічників України, який одноголосно затвердив нову редакцію статуту Спілки пасічників України, приведеного у відповідність до вимог Закону України «Про громадські об’єднання» (ВВР, 2013, №22, ст. 215).

 

      Одночасно з’їзд кооптував до складу ради Спілки голову ради із селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва Артема Майстерчука.

 

      Реєстрацію нової редакції статуту покладено на президента Спілки В. Стретовича та виконавчого директора Т. Сушко.

 

                                                                                        Виконавча дирекція

  

Спілка пасічників України інформує про
XXI Конгрес Апіславія

 


Повідомляємо, що 15-18 вересня 2016 р. у м. Алмати (Казахстан) відбудеться XXI Конгрес Апіславія.
У ході Конгресу відбудеться міжнародна виставка, а також проводитимуться доповіді та презентації.
Усім охочим провести свої наукові, дослідницькі та інноваційні доповіді або презентації на Конгресі під представництвом (за рецензуванням) Спілки пасічників України необхідно подати у Спілку пасічників України резюме доповіді або презентації на затвердження оргкомітету Спілки до 13 травня 2016 р. за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Доповідь або презентація за регламентом не повинні перевищувати 10-15 хвилин. Вартість реєстрації учасників на Конгресі - 60 євро.

                         

 

   Підсумки засідання ради Спілки пасічників

           26 лютого 2016 року вiдбулося перше засiдання ради Спiлки, обраної VIII позачерговим з’їздом Спiлки пасiчникiв України 18 грудня 2015 року. На засiданнi були присутнi особисто (або за дорученням) всi члени ради, члени ревiзiйної комiсiї, а також запрошенi представники ЗМI.

        Рада розглянула i ухвалила рiшення з таких питань:

1. Про нову редакцiю Статуту СПасУ i шляхи його ухвалення.

2. План дiяльностi Спiлки на 2016 рiк i на перспективу 2017-2018 рр.

3. Про матерiальне забезпечення дiяльностi Спiлки.

4. Про пiдготовку до 21-го Конгресу Апiславiї (вересень 2016 р.) та 45-го Конгресу Апiмондiї (вересень 2017 р.).

5. Про висвiтлення дiяльностi Спiлки у друкованих i електронних ЗМI.

6. Про участь Спiлки у зборах Бджолярського кругу (23-24 квiтня 2016 р.) та веснянiй виставцi-ярмарку (12-15 травня 2016 р.).

7. Про проведення Всеукраїнського перепису пасiк (пасiчникiв).

8. Про вступ Спiлки до Аграрної Конфедерацiї України.

9. Про призначення виконавчого директора Спiлки.

        Зокрема, рада Спiлки схвалила остаточну редакцiю статуту Спiлки i винесла його на затвердження IX позачергового з’їзду, який вiдбудеться 14 травня 2016 року. Встановлена квота представництва – 2 делегати вiд кожної областi незалежно вiд кiлькостi зареєстрованих органiзацiй. Областi органiзацiї мають надати протоколи до офiсу СПасУ не пізніше від 1 травня 2016 року. Оргкомiтет пiдготовки з’їзду визначено у складi президiї Спiлки.

       Пiсля тривалої дискусiї рада затвердила план дiяльностi на 2016 рiк i обговорила перспективи розвитку органiзацiї до 2018 року. Контроль за виконанням програми покладено на президента Спiлки i керiвникiв обласних осередкiв.

       Рiшенням ради встановлено розмiр мiнiмального членського внеску у розмiрi 100 грн рiчно, з яких 20% надходитимуть на розрахунковий рахунок Спiлки. Величина внеску встановлюватиметься радою щорiчно. На наступному засiданнi рада затвердить положення про благодiйнi i членськi внески.

       Пасiчницька спiльнота України, об’єднана у Спiлцi, розпочала пiдготовку до 21-го Конгресу Апiславiї (Алмати, Республiка Казахстан, 16-18 вересня 2016 р.) i 45-го Конгресу Апiмондiї (Стамбул, Туреччина, вересень 2017 р.). Створено оргкомiтет з пiдготовки до цих заходiв у складi: Бажин А. В. (голова), Барабаш В. С., Полiщук В. П., Руденко Е. В., Бугера С. I., Соломка В. О., Лосєв О. М., Горнiч М. Л. Науковi доповiдi для участi в Апiславiї-21 слiд надати оргкомiтету до 14 травня 2016 року.

       Рада рекомендувала президiї Спiлки, у зв’язку з вiдсутнiстю власного органу, визначити друкованi засоби масової iнформацiї, пiдготувати проект вiдповiдної угоди i пiдписати договори про спiвпрацю й взаємодопомогу. Ухвалення рiшення вiдбудеться на наступному засiданнi ради.

       Спiлка пасiчникiв братиме активну участь у заходах, органiзованих Бджолярським кругом (23-24 квітня 2016 р.), ННЦ «Iнститут бджiльництва iм. П. I. Прокоповича» (12-15 травня 2016 р.). Одноголосно ухвалено рiшення про проведення протягом 2016 року Всеукраїнського перепису пасiк (пасiчникiв) для об’єктивного планування дiяльностi на перспективу. З цiєю метою розроблено вiдповiдну анкету i визначено шляхи здiйснення цього задуму.

       Для узгодження спiльних дiй із збереження ареалу бджiл, захисту бджiл вiд отруєнь i координацiї статутної дiяльностi з iншими iнституцiями аграрного спрямування, рада Спiлки ухвалила рiшення про вступ до Аграрної Конфедерацiї України.

      Згiдно з вимогами статуту рада призначила виконавчого директора Спiлки. Ним стала Тетяна Сушко, яка до цього успiшно виконувала такi обов’язки.

       Головував на засiданнi ради президент Спiлки – Володимир Стретович.

                                                                              Виконавча дирекцiя